نکاتی در رابطه تعیین کفش عروس



نیز قد و میزان آقای داماد هستید؟ با پاشنه بلند راحت ترید یا این که کوتاه و اسپرت؟رنگ سفیدش دوس دارید یا این که رنگی ؟ ما تمام فنون های خرید کفش عروسی تان را برایتان توضیح می‌دهیم .
خیلی از عروس خانم ها آنقدر مشغول پیشنهاد جامه عروسی , یافت کردن آتلیه و آرایشگاه و ولی تدارک جهیزیه می گردند که خرید کفش عروسی را به روزهای انتها موکول می نمایند غافل از این‌که تعیین کفش با شتاب و فارغ از توجه , قادر است دردسر ساز شود و طی روز عروسی اندوه هایی به توشه بیاورد . هیچ چیز بدتر از این نیست که با تعیین کفشی نامطلوب , طی روز عروسی تان به رنج منش بروید و شب که به منزل می رسید پاهایتان دردناک و تاول زده باشد پس برای پیشگیری از پیدایش چنین مشکلاتی خوب تر است قبلی از خرید کفش عروسی به چندین نکته حائض اهمیت اعتنا داشته باشید .

۱ - به راحتی کفش دقت فرمایید
در طول روز عروسی از میانه صبح تا آخرشب کفش ها میهمان پاهای شما می باشند . در آتلیه و هنگام عکاسی بایستی ساعت های متعددی را بایستید و همیشه فیگورهای مختلفی را اجرا نمایید . هنگام پایکوبی نیز که نمی توانید یک جا بنشینید . شب عروسی تان است و می بایست حسابی جنب و جوش داشته باشید . به همین علت راحتی کفش او‌لین نکته ایست که جدا از زیبایی , بایستی به آن دقت نمایید . یک کفش اندوهگین آنقدر شما‌را کیفر می‌دهد که احتمال دارد دلتان بخواهد میانه جشن و پای کوبی آن را از پاهایتان در بیاورید و یک جفت کفش کتانی راحت بپوشید . پس به راحتی کفش بیش تر از این صحبت ها دقت نمائید .

۲ - دنبال کفش های ارزان نروید
انگلیسی ها می‌گویند ما هنوز آنقدر ثروتمند نشدیم که جنس ارزان بخریم . ما اهل ایران ها نیز میگوییم هر چه پول بدی , آش میخوری . پس هنگام خرید کفش عروسی این ضرب المثل ها را آویزه گوش تان نمایید . کفش های عالی بها بالایی دارا‌هستند . گهگاه اضطراری است برای خریدشان ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه نمایید . به‌این تامل نباشید که زیرا قرار است یک شب کفش را بپوشید , بایستی کفش ارزان قیمتی بخرید . در صورتی از یک سری ماه پیشین از عروسی در اندیشه کفش باشید , ممکن است بتوانید در حراجی های پایان فصل برندهای دارای شهرت کفش خیر و خوبی را با قیمت مناسب خیس پیدا فرمائید . پس خرید کفش را به روزهای انتها موکول نکنید و مقداری زودتر به تاءمل باشید . در صورتی‌که کفش شما عالی و راحت باشد می‌توانید در ضیافت های پس از تزویج نیز از آن استفاده فرمائید .

۳ - کفش لژ دار بخرید
خرقه های عروسی به قدری بلند می باشند که در شب عروسی کمتر کسی کفش شما‌را می بیند . چه بسا هنگامی نیز که نشسته می‌باشید انگشتان پای شما به رنج چشم میگردند , چه رسد به این‌که کسی بخواهد زیبایی یا این که پلیدی کفش شمارا تشخیص دهد . کنجکاو ترین خاندان ها نیز به آسانی نمی توانند دسته کفش شما‌را ببینند . بدین ترتیب به اندیشه خرید کفشی بی آلایش و راحت باشید . در‌صورتی‌که داماد دیلاق است و شما قد کوتاهی دارید , خوبتر است پیرو کفش های پاشنه بلندی باشید که لژ یکسره دارا‌هستند . این کفش ها نسبتا راحت خیس می باشند . علاه بر این کفش های جلوبازی که انگشتان پنجه پای شما‌را فشار نمی دهند تعیین های دلخواه تری به شمار می‌روند .

۴ - پاشنه را متناسب با قد جامه تعیین فرمایید
شایسته ترین فعالیت این است که تا گذشته از خرید جامه عروسی , کفش تان را فراهم داشته باشید و قد جامه را متناسب با مقدار پاشنه های کفش کوتاه نمایید . در حالتی‌که پاشنه خرقه شما با قد خرقه هماهنگی نداشته باشد احتمال دارد خرقه کوتاه خیس از معمول به حیث بیاید یا این که دنباله به خیر و خوبی روی زمین کشیده نشود .



۵ - درباره‌ی رنگ کفش وسواس نداشته باشید
خوب تر است رنگ کفش شما با خرقه عروسی ناهمخوانی متعددی نداشته باشد . با این حال خیلی وسواس به خرج ندهید و نگویید حتما بایستی سپید یا این که شیری باشد . درصورتی که خرقه عروسی تان سپید است و نگین های فعالیت شده داراست می‌توانید آن را با کفش های سپید یا این که نقره هماهنگ نمائید . راجع‌به جامه های نباتی یا این که شیری به سراغ کفش های کرم یا این که طلایی بروید .

مزون لباس عروس